Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tara.cz

Nedokážu si představit,

že by farizeové Ježíš poznali a odmítli. Pokud věřili v Boha a stáli o svoje spasení, není možné, že by spasení poznali a odmítli. Spíš bych řekl, že asi skrz rituály a Zákon už nedokázali Boha vidět. Obrostlo jejich srdce tukem jejich úřadu. Ovšem, také je možné, že jim úřad jen zajišťoval dobré živobytí a oni tedy mohli být i nevěřící úředníci a činnost Ježíše se jim jen nehodila do krámu. Nikodéma bych z nich trošku vyjmul, to nebyl intrikán, ale člověk, který se neodvažoval vzepřít se střednímu proudu. Navíc ani on Ježíše úplně nepoznal - zdá se mi - když mluví o učiteli od Boha a ne o Bohu.

0/0
12.6.2012 9:19

člověk z novinek

Re: Nedokážu si představit,

Já si myslím, že věděli o koho jde, ale nemohli se s tím smířit. Například Ježíšovi vyčítali, že uzdravuje v sobotu. Farizeové nemohli zpochybnit to, co viděli na vlastní oči, tedy, že chromí chodí, slepí vidí a malomocní jsou uzdraveni. Tak se snažili najít něco, čím by si sami sobě potvrdili, že to nemůže být ON. Třeba si mysleli, že oni by Mesiáše přece poznali na první pohled, byli by první u toho, nebo něco takového. Nechápali, že Bůh nás má rád tak velice moc, že se pro lásku k nám nechá v lidském těle třeba i zabít. Asi si představovali Boha v duchu tehdejších představ o "mocných" božstvech. Chtěli vidět Boha a Mesiáše jako nějakého hromovládce, který na ukázku převrací hory. Jenže Boží láska, skromnost a sebeobětování se s Jeho nezměrnou mocí nevylučují. Není fajn mít za přítele nejmocnější, ale zároveň nejlaskavější Bytost vesmíru?:-)

0/0
12.6.2012 13:49

Tara.cz

Re: Nedokážu si představit,

Jestli tedy nemysleli ve stylu: Egyptští pak svými kejkly dokázali totéž. Rozhodně se farizeů nezastávám, ostatně pro dnešní lidi je ten název synonymem pro "pokrytec". Jen si nedokážu srovnat to, že by někdo věděl, že toto je cesta o kterou usiluji, akorát, že musím zavrhnout svoje rituály a jsem schopný ten cíl popřít kvůli rituálům. I když, možná to tak probíhá i dnes... Ale na druhou stranu, my nevíme, věříme - jak tedy oni mohli vědět? Představuju si, jak by vypadal druhý příchod, když by probíhal jak ten první a Pán se nám dal poznat úplně jinak, než bysme mohli tušit. Věřili bysme Bibli - tedy naší interpretaci Bible - a nebo Jemu? Když sám říká - Pokud někdo prohlásí, že Jsem Kristus - pojďtě za mnou, nechoďte!

0/0
12.6.2012 14:58

člověk z novinek

Re: Nedokážu si představit,

V biblické knize Jób se o Bohu píše toto: "Jde-li mimo mne, nevidím ho, míjí-li mě, ani ho nepostřehnu."

Ačkoli vůbec netuším, kde byli mí předkové před dvěma tisíci lety, je nutné přiznat, že klidně mohli být mezi těmi farizeji, kteří se naváželi do Ježíše nebo ho dokonce odsoudili k smrti.

Máte pravdu v tom, že každý z nás může být takový "farizej". Vykládám o tom, jak ti bibličtí farizejové pokrytecky odmítali Spasitele a přitom bych Spasitele já sám nepoznal. Jenže když začneme porovnávat starozákonní proroctví o Mesiáši s Novým zákonem, pak zjistíme, že minimálně znalci Zákona mohli Mesiáše v osobě Ježíše snadno nalézt a někteří ho opravdu hned rozpoznali. Proto věřím, že Bible má pravdu, když hovoří o jeho druhém příchodu toto: "Uzří ho každé oko, i ti, kdo ho probodli, a budou kvůli němu naříkat všechna pokolení země." Takže předpokládám, že pokud dnes někdo tvrdí, že je převtěleným Ježíšem, tak lže.

0/0
12.6.2012 20:18

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS